Rady Kobiet

Płużnicka Rada Kobiet i Rada Kobiet z Łapszanki

Płużnicka Rada Kobiet

Aktualności

Płużnicką Radę Kobiet tworzy 20 mieszkanek gminy Płużnica. W ramach swojej działalności, Radne zajmują się opiniowaniem polityki gminy Płużnica i sołectw, inicjowaniem działań na rzecz kobiet oraz reprezentują ich interesy. Do pełnienia swoich obowiązków, Panie przygotowywały się już od 2022 roku, kiedy to utworzyły grupę inicjatywną w ramach projektu „Lokalna Polityka szkicowana kobiecą ręką”. Uczestniczyły w wyjazdach studyjnych, szkoleniach, spotkaniach, aby przygotować się do działalności publicznej.  Od 4 lipca 2023 r. przez kolejnych 5 lat, Panie będą wypełniać misję i strategię Płużnickiej Rady Kobiet. Należą do nich między innymi: opiniowanie i doradztwo w działaniach podejmowanych przez wójta gminy w zakresie działalności społecznej i kulturalnej kobiet, w tym opiniowanie podziału środków na te zadania, wspieranie organizacji akcji społecznych i imprez propagujących tematy kobiece i równouprawnienie, analiza polityki gminy względem kobiet, matronat i współpraca w działaniach podejmowanych w zakresie aktywizacji i integracji kobiet. 

Na pierwszym posiedzeniu rady, utworzone zostały grupy robocze, które będą pracować nad czterema obszarami: zdrowia, edukacji, kultury i bezpieczeństwa. Zachęcamy do współpracy wszystkie mieszkanki gminy Płużnica.  

1.Aktualności

Ach cóż to był za wieczór!

Organizacja I Płużnickich Pogaduszek Kobiet okazał się strzałem w dziesiątkę.

W inicjatywie Płużnickiej Rady Kobiet uczestniczyło około 100 kobiet z gminy Płużnica.

Przed tak dużym audytorium Pań Rada Kobiet mogła przedstawić wyniki przeprowadzonej ankiety, czym się zajmują i jak powstał pomysł na powołania rady.

Spotkanie kobiet uświetnił występ Katarzyna Żak, serialowej Solejukowej, która opowiedziała o pracy na planie serialu Ranczo, sile kobiet i nieograniczonej możliwości zmieniania swojej rzeczywistość niezależnie od miejsca zamieszkania.

Dziękujemy za wspaniały występ Pani Agnieszka Seweryniak.

Serdeczne dzięki Wam Kobiety za wspaniałą energię!

I Płużnickie Pogaduszki Kobiet zostały zorganizowane w ramach inicjatywy Płużnickiej Rady Kobiet, finansowanej w ramach projektu „Lokalna Polityka Szkicowana Kobiecą Ręką” ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu NOWEFIO na lata 2021- 2030.

Drogie mieszkanki gminy Płużnica!

Płużnicka Rada Kobiet ma przyjemność zaprosić kobiety z gminy Płużnica na I Płużnickie Pogaduszki Kobiet. Wydarzenie odbędzie się 11.12.2023 r. (poniedziałek) o godz. 16:30 w świetlicy wiejskiej w Nowej Wsi Królewskiej.

Gminne spotkanie kobiet uświetni występ artystyczny Katarzyny Żak, serialowej Solejukowej.Oprócz Pani Katarzyny Żak wystąpi także Agnieszka Seweryniak.

I Płużnickie Pogaduszki Kobiet, będą wspaniałą okazją do poznania się i rozmowy o potrzebach kobiet z naszej gminy.

Serdecznie zapraszamy wszystkie pełnoletnie mieszkanki gminy Płużnica!

Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

I Płużnickie Pogaduszki Kobiet organizowane są w ramach inicjatywy Płużnickiej Rady Kobiet, finansowane w ramach projektu „Lokalna Polityka Szkicowana Kobiecą Ręką” sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu #FunduszInicjatywObywatelskichNOWEFIOnalata2021-2030 Komitet do spraw Pożytku Publicznego

Drogie Panie z gminy Płużnica

Zapraszamy serdecznie na Podwieczorek Kobiet, który odbędzie się

23 listopada 2023 r. o godz. 18:00 w Płużnickiej Współdzielni w Wiewiórkach.

Gwarantujemy świetne towarzystwo, pyszną kawę oraz możliwość zaangażowania się w organizację Pierwszych Płużnickich Pogaduszek Kobiet, która odbędzie się grudniu.

Zapraszamy serdecznie!

Drogie Kobiety z gminy Płużnica!

W lipcu 2023 roku została wznowiona działalność Płużnickiej Rady Kobiet. Dla przypomnienia misją rady jest reprezentowanie interesów kobiet z gminy Płużnica oraz integrowanie środowisk kobiecych, wspieranie ich rozwoju i budowanie pewności siebie.

Chcemy, aby nasze działania odpowiadały na potrzeby mieszkanek gminy Płużnica. Aby tak było, konieczne jest poznanie Waszego zdania dot. kwestii bezpieczeństwa, zdrowia, edukacji i kultury w naszej gminie.

Zachęcamy Was do wypełnienia ankiety, która skierowana jest do pełnoletnich mieszkanek gminy Płużnica. Badanie jest anonimowe i trwa do 30.09.2023 r.

Ankieta dostępna jest pod linkiem: https://forms.gle/qwcKTgYaZsmSnLDQA

Zachęcamy do uczestnictwa w badaniu, liczymy, że będziecie wzajemnie informować się o możliwości podzielenia się swoją opinią w ankiecie.

W lipcu 2023 r. Radne Płużnickiej Rady Kobiet uczestniczyły w pierwszym wyjeździe integracyjnym. Panie zdecydowały, że wspólnie wyjadą na rewię do Teatru Sabat. Organizacja wyjazdu integracyjnego miała na celu głównie wzmocnienie więzi między członkiniami. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, które najlepiej oddają wspaniała atmosferę wyjazdu.

Płużnicka Rada Kobiet została reaktywowana zarządzeniem Wójta Gminy Płużnica w dniu 28 kwietnia 2023 r. Zmianie uległ regulamin działania Gminnej Rady Kobiet w Płużnicy, został zastąpiony nowym wypracowanym przez grupę inicjatywną kobiet, która powstała w ramach projektu „Lokalna polityka szkicowana kobiecą ręką”.  W następnej kolejności ogłoszono nabór na radne Płużnickiej Rady Kobiet, który trwał od 9 do 23 maja 2023 r. Kandydatury Pań zgłaszane były za pośrednictwem organizacji pozarządowych działających na terenie gminy.

W efekcie w skład rady weszło 20 mieszkanek gminy Płużnica. Uroczyste zaprzysiężenie radnych odbyło się 4 lipca 2023 r., podczas pierwszego posiedzenia Rady Kobiet. Przewodniczącą rady została Beata Zarzeczna, a Wiceprzewodniczącą Joanna Kosicka. Już podczas pierwszego posiedzenia Panie zaplanowały kolejne działania. Uznały, że aby móc odpowiadać na potrzeby i problemy kobiet z gminy Płużnica, muszą je najpierw poznać. Dlatego pierwszym działaniem rady będzie zorganizowanie spotkania integracyjnego dla kobiet, podczas którego przeprowadzona zostanie diagnoza ich sytuacji w czterech obszarach: zdrowia, kultury, edukacji i bezpieczeństwa. Na podstawie zebranych informacji Rada Kobiet wypracowuje strategię swoich działań.

 

 

2.Dziewczyny z Rady

Jesteśmy kobietami, mamy swoje doświadczenia, zdolności i potrzeby i chcemy wyrazić je poprzez aktywne uczestnictwo w życiu publicznym i społecznym naszej gminy. To co stanowi naszą największą wartość, to różnorodność naszych zainteresowań, kompetencji, umiejętności i osobowości. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami radnych Płużnickiej Rady Kobiet

Beata Zarzeczna

Przewodnicząca Rady Kobiet w Płużnicy, Prezes Stowarzyszenia Wieldządz Łączy Pokolenia, Założycielka Koła Gospodyń Wiejskich w Wieldządzu, właścicielka firmy produkcyjnej. Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Jestem pewną siebie osobą, która stawia sobie w życiu zadania i dąży do ich realizacji. Aktywnie działam na rzecz społeczności lokalnej jako wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Błędowie „ Działamy Razem”, jestem także członkinią Stowarzyszenia Nasza Wieś. Do Rady Kobiet dołączyłam z myślą o podejmowaniu działań dotyczących spraw kobiet w obszarze działań edukacyjnych oraz współpracy z NGO.

Joanna Kosicka
Justyna Jankowska

Działaczka społeczna z 15-letnim doświadczeniem. Tworzy projekty i pozyskuje na nie dotacje. Jest inicjatorką powstania Rady Kobiet oraz wielu lokalnych inicjatyw skierowanych do dzieci, młodzieży, kobiet, rodziców i seniorów. Uzyskała tytuł magistra nauk politycznych i magistra pedagogiki Wraz z mężem i trójką dzieci mieszka w Nowej Wsi Królewskiej.

Samorzadowczyni, społeczniczka i mama. Od 2007 roku realizuję się zawodowo w Urzędzie gminy w Płużnicy. Z wykształcenia jestem pedagożką i z radością tworzę wraz z mężem przestrzeń edukacji domowej dla naszych dzieci. Działam społecznie w mojej wsi Kotnowo. W wolnych chwilach lubię czytać i rysować.

Elżbieta Wiśniewska
Grażyna Fałkowska

Jestem żoną, matką i babcią 6 wnucząt. Społecznie działam od wielu lat organizując festyny, rajdy rowerowe itp. Obecnie należę Płużnickiej Rady Kobiet oraz do KGW w Wiewiórkach i Rady Sołeckiej. Lubię działać na rzecz lokalnej społeczności, poprzez budowanie więzi międzyludzkich co wpływa na lepsze relacje sąsiedzkie i funkcjonowanie naszej malej społeczności. co sprawia mi ogromną radość.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Małgorzata Ludwiszewska
Marzena Kantak

Nazywam się Marzena Kantak należę do Płużnickiej Rady Kobiet i jestem koordynatorką w komisji ds. edukacji. Na codzień jestem animatorką, mamą i aktywną społeczniczką lokalną.

Żona. Mama. Lekarz. Malarka. Lubię konie i tiramisu.

Martyna Węglerska
Wioletta Wiśniewska

Nazywam się Wioleta Wiśniewska. mieszkam w Wieldządzui wraz z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne. Jestem członkinią KGW Wieldządz, Stowarzyszenie Wieldządz Łączy Pokolenia oraz Płużnickiej Radzie Kobiet.

Należę do Płużnickiej Rady Kobiet i pracuję w komisji do spraw zdrowia. Działam aktywnie w stowarzyszeniu, angażując się w życie społeczne wspieram rozwój i warunki do rozwoju dla lokalnej społeczności. Bardzo ważne jest dla mnie, aby kobiety z naszej gminy miały większą świadomość na temat badań profilaktycznych.

Mirosława Karwan
Małgorzata Sosnowska

Żona, matka trójki dzieci, sołtyska wsi Wieldządz. W Radzie Kobiet jestem członkinią komisji do spraw bezpieczeństwa. Na codzień jestem członkinią KGW Wieldządz, Stowarzyszenia Wieldządz Łączy Pokolenia, OSP Wieldządz oraz Płużnickiej Rady Pożytku Publicznego . Aktywnie działam na rzecz swojej miejscowości i staram się integrować, pobudzać do działania mieszkańców naszej wsi.

Jestem żoną i matką dwójki dzieci, a także członkinią KGW Wieldządz i Płużnickiej Rady Kobiet, gdzie pracuję w komisji zdrowia. Interesuje mnie psychologia, dlatego zdrowie psychiczne kobiet z gminy Płużnica jest dla mnie priorytetem. Dzięki dobremu samopoczuciu możemy doświadczyć poprawy szczęścia, poczucia własnej wartości i odporności. Pomaga nam to radzić sobie ze stresem, pokonywać wyzwania i utrzymywać zdrowe relacje.

Maria Kotłowska-Curlej
Monika Kaliszewska

Należę do Płużnickiej Rady Kobiet i pracuję w komisji do spraw bezpieczeństwa. Jestem od urodzenia społecznikiem, działam z ludźmi dla ludzii. Lubie słuchać, pomagać i opiekować się. W wolnych chwilach relaksuję się gotując, czytając i wykonując masaże.

Nazywam się Dorota Karpus należę do Płużnickiej Rady Kobiet i pracuję w komisji do spraw edukacji. Jestem Sołtyską wsi Błędowo od 10 lat. Na codzień jestem mamą dwójki dzieci i aktywną działaczką w społeczności lokalnej .

Dorota Karpus
Krystyna Frączek

Mam duszę społecznika, lubię przebywać wśród ludzi uśmiechniętych i sama jestem zadowolona z relacji między sąsiedzkiej i koleżeńskiej. Moje zainteresowania to dobry film,książki i podróże. Prywatnie jestem żoną, mamą i babcią.Uwielbiam moje wnuczki.

Nazywam się Iwona Rogucka od 20 lat mieszkam w Płachawach gdzie wspólnie z mężem prowadzimy gospodarstwo rolne. Jestem członkiem zarządu KGW Płąchawy gdzie spełniam się w realizacji wspólnych działań na rzecz mieszkańców.

Iwona Rogucka
Milena Zielińska

Należę do Płużnickiej Rady Kobiet i pracuję w komisji do spraw kultury. Na codzień zajmuję się realizacją projektów miękkich skierowanych do społeczności lokalnej. Współpracuję z organizacjami pozarządowymi pełniąc rolę doradcy. Biorę czynny udział w współorganizowaniu wydarzeń kulturalnych dedykowanych różnym grupom społecznym. Oprócz tego nadzoruję proces animacji i integracji Seniorów z naszej gminy.

3. Dokumenty

4. Galeria

5. Współpraca

6. Kontakt

Masz pytania? Śmiało zadaj je!

Tu się z nami skontaktujesz:

e-mail: pluznickaradakobiet@gmail.com

tel. 515 650 539

Zapraszamy do dołączenia na naszej grupie na Facebooku „Kobiety z gminy Płużnica”

Przewiń na górę